Tekpark Basın Bildirisi , Tekirdağ
Tarih : 28/06/2016 21:39:39

BASIN BİLDİRİSİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi kuruluşu olan TEKPARK A. Ş. Belediye Meclisi tarafından verilen yetki ve Ulaştırma Koordinasyon Kurulu Kararlarına uygun olarak İl sınırlarımız içinde duran trafiği yönetmek görevini üstlenmiş bulunmaktadır.
TEKPARK uygulamasından halkımızın genel olarak şikayeti de bulunmamaktadır. Ancak, bir şekilde tebürüz etmek isteyen birkaç kişi, uygulamadan zarar da görmemiş olmalarına rağmen İdare Mahkemesi nezdinde dava açmışlar idi.

Esasen, bütün yönleriyle Yasalarımıza uygun olarak faaliyet göstermesine rağmen, İdare Mahkemesi, uygulamadan hiç zarar görmemiş kişilerin başvurusunu kabul ederek, konuyu incelemeye almış, nihayet2016/568 Karar Saysı ile ve iki üyenin kabul oyu, ber üyenin karşı oyu ile uygulamanın kısmen iptali yönünde karar vermiş bulunmaktadır.

TEKPARK olarak, yüce mahkemenin kararına saygılı olmakla birlikte, Yasaların tanımış olduğu olanaklar çerçevesinde karın İPTALİ İÇİN DANIŞTAYA BAŞ VURMAK HAKKIMIZI kullanacağımızı, kararın kesinleşmesi halinde de uygulayacağımızı Tekirdağ halkının bilgisine sunarız.

Danıştay 8. Dairesinin 201
5/9956 sayılı kararı emsal alındığında, başvurumuz üzerine Tekirdağ İdare Mahkemesi kararının iptal edileceğine kesin gözü ile bakılmaktadır.

Zira, 5216 Sayılı Yasa ile Büyükşehir Belediyelerine verilen yetki acık ve nettir.

Tekirdağ İdare Mahkemesinin kararına dayanak aldığı otopark yönetmeliği ile yeni imara açılan alanlardaki mesken otoparkları düzenlenmektedir.

TEKPARK kamusal alanlardaki duran trafiği düzenlemek maksadıyla uygulama yapmaktadır. Kamusal alanlardaki parklanmalarla ilgili olarak gerek ülkemizde ve gerekse yurt dışında Belediyeler tarafından düzenlemeler yapılması zaruri hale gelmekte ve Yasalar çerçevesinde gerekli düzenlemeler yapılmaktadır.

TEKİRDAĞ’DA YAŞAYAN YURTTAŞLARIMIZIN BU GÜNE KADAR GÖSTERMİŞ OLDUĞU ANLAYIŞA TEŞEKKÜR EDER, DANIŞTAY KARARI ALININCAYA KADAR BU ANLAYISIN SÜRMESİNİ DİLERİZ.
HALKIMIZIN BİLGİLERİNE SAYGI İLE SUNULUR.
TEKPARK A. Ş.

 

Tekirdağ marmara ereğlisi


Gosterim Sayısı : 2964Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Wmotech İkinci El Palet