Tekirdağ'da Buz pateni pisti hizmete başladı
Tarih : 23/01/2016 22:02:54

  Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, geçtiğimiz yıl ilk defa hizmete giren ve büyük ilgi gören buz pateni pistini tekrar hizmete sokarak açılışını yaptı.

Sahil dolgu alanında Mutlukent Sahil Çay Bahçesi yanında açılan buz pistine özellikle çocuklar yoğun ilgi gösterirken Tekirdağlı minik patenci Helina Ebru Graystone açılışta yaptığı gösteri ile vatandaşları büyüledi.

EŞKİNAT: “BUZ PİSTİ 1 AY AÇIK KALACAK”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın yanı sıra Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyelerinin de katıldığı açılışta bir konuşma yapan Başkan Eşkinat; “Buz pateni pistimiz geçen yılki gibi bir ay açık kalacak.  Geçen senede 1 ay demiştik ama uzamıştı. Talep olursa yine değerlendiririz. Süleymanpaşa Belediye Meclisimizin aldığı kararla yarım saat buzda kayma keyfi öğrenciler için 5 TL büyüklerimiz için ise 8 TL olarak belirlendi. Başka şehirlerde yapılan buz pisti fiyatlarına baktığınız zaman çok ekonomik bir fiyat. Süleymanpaşa Belediyesi olarak çocuklarımıza karne hediyemiz. Burası çocuk dostu bir kent. UNICEF’inde önümüzdeki yıl içerisinde planladığı beş çocuk dostu kentten biri Süleymanpaşa olacak.” dedi.

EŞKİNAT: “BİZ İNSANLARIMIZI MUTLU ETMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Açıklamalarına devam eden Başkan Eşkinat; “Geçen sene buz pistini yaptığımız yer şehir içerisindeydi. Şuanda orası özel proje kapsamında bir imalat var. Bu şehrin nefes alacağı Trakya’nın en büyük meydanını yapıyoruz. Öyle lafla felan değil. Bizim yaptığımız işler somut. Hiç kimseye hak geçirmeden, herkese eşit hislerle işler yapıyoruz. Hukukun üstünlüğünü, adaleti sağlamaya çalışıyoruz. Bu bakımdan buz pisti geçen sene çok ilgi gördü. Biliyorsunuz çokta baltaladılar. Bizi her yere şikayet ettiler. Buz pisti yapılamaz diye. Ama kaldırılırken neden kaldırılıyor diye serzenişte bulundular. Biz insanlarımızı mutlu etmeye çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan ilk gün ücretsiz olarak hizmet veren buz pisti hafta içi 12.00 – 20.00, haftasonu ise 10.00 – 21.30 saatleri arasında bir ay boyunca Süleymanpaşalılara hizmet verecek.


Gosterim Sayısı : 3338

Gözatmak İstermisiniz?


Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Wmotech İkinci El Palet