TEKİRDAĞ'DA 1 GENÇ CUMHURBAŞKANINA HAKARETTEN TUTUKLANDI.
Tarih : 19/07/2016 20:20:09

TEKİRDAĞ'DA 1 GENÇ CUMHURBAŞKANINA HAKARETTEN TUTUKLANDI.

 

 

Tekirdağ Ergene İlçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sosyal medya üzerinden hakaret ettiği iddiasıyla polis tarafından gözaltına alınan 18 yaşındaki Vural Y., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Sosyal medya hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle Çorlu Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Büro Amirliği ekiplerince evinde yakalanarak, gözaltına alınan Vural Y., işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklanarak, cezaevine konuldu.

 

Sosyal medyada kullanırken dikkat edilmesi gerekenler !

​Sosyal Medya ve İletişim Ağlarının Kullanımlarında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
 
Sosyal medya olarak anılan facebook, twitter, instagram vb. paylaşım sitelerinin kullanımlarında dikkat edilmesi gerekenler vardır. Bunlar sizin sosyal ağlardaki güvenliğiniz için  uyulması gereken kurallardır.
1.      Hangi sosyal paylaşım sitesinde olursanız olun, size gelen paylaşımların doğruluğunu araştırmadan paylaşım yapmayın.
2.      Kimlik bilgilerinizi herkese açık görünür şekilde yer almasına izin vermeyin.
3.      Bilmediğiniz adreslerden ya da kişilerden gelen e-mailleri, gönderileri, davet ve çağrıları açmayın, çünkü bunlar sizin kişisel verilerinize ulaşmak amacı ile tasarlanmış özel maillerdir.
4.      Yaptığınız paylaşımların ne olduğuna, suç unsuru taşıyıp taşımamasına mutlaka dikkat edin.
5.      Aynı şekilde size gelen paylaşımların da suç unsuru taşıyıp taşımamasına, küfür, hakaret, sövme, aşağılayıcı sözler içerip içermemesine dikkat edin. Bu durumlar da size yönelen söz ve davranışlar hakkında suç duyurusunda bulunma hakkınız mevcuttur.
6.      Hiçbir yerde kendinizle alakalı özel bilgiler paylaşmayı ve tanımadığınız kişilerin listenizde yer almasına izin vermeyin.
Bu sayılanlar asgari koruma tedbirleri olup, mümkün olduğunca sosyal medya alanlarında kendiniz ve özel hayatınızla alakalı sır vermemeye dikkat edin.
 
Marmara ereğlisi son dakika

Gosterim Sayısı : 2711Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Wmotech İkinci El Palet