Tekirdağ Marmara Ereğli'sine Kar Geliyor
Tarih : 17/01/2016 19:44:34

Pazartesinden itibaren Çorlu ,Marmara ereğlisi ,Tekirdağ ve çevresine; Hızı saatte 80 kilometreye varan lodos fırtınası görülecek. Pazartesi ise kuzeybatıdan gelecek soğuk ve yağışlı havayla birlikte sıcaklıklar 15 derece birden düşecek. Tahminlerine göre bu gece kar yağışı bastıracak.

HAVA 10 DERECE SOĞUYACAK
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son değerlendirmelerine göre yurdun hafta sonu Orta Akdeniz üzerinden gelecek yağışlı sistem ile bu sisteme ilave olarak Pazartesi günü Balkanlar üzerinden gelecek soğuk havanın etkisine girmesi bekleniyor.

GECE KAR YAĞIŞININ BAŞLAMASI BEKLENİYOR
Tekirdağ'da Pazar günü yer yer yağan yağmur gece saatlerinden sonra yoğun kar yağışına dönüşecek. Pazar gecesi 01:00 sularında başlaması beklenen kar yağışı, Pazartesi günü öğlen 13-14 saatleri civarlarında tekrar etkisini arttırması bekleniyor.

22 OCAK'A KADAR HAVALAR SOĞUK
İki hava kütlesinin karşılaşmasının yoğun kar yağışına neden olması ve birçok bölgede sıcaklıkların sıfırın altında seyretmesi bekleniyor. Yağışlı ve soğuk hava, 22 Ocak’a kadar devam edecek. Türk Hava Yolları ise, lodos nedeniyle dün ve bugün 75 seferini iptal etti.

İSTANBUL'DA KAR YAĞIŞI YOĞUN OLACAK
Meteoroloji, İstanbul'da beklenen kar yağışını, 'yoğun kar' olarak değiştirirken, yağış süresini de uzattı.

UYARI YAPILDI
Türkiye’de beklenen kuvvetli sağanak yağış ve kar yağışları, kuvvetli ve fırtına şeklinde esecek rüzgarlar ve ani sıcaklık düşüşleriyle birlikte meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar, buzlanma, don, sel, su baskını, heyelan, soba zehirlenmeleri, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı.


Gosterim Sayısı : 2936Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Wmotech İkinci El Palet