Sultanköy e Kültür Merkezi Yapılıyor
Tarih : 03/02/2016 23:12:01

Marmaraereğlisi Belediyesi ilçe sınırları içinde özellikle ev hanımlarının  bütçelerine katkı sağlayacak el işlerinin öğrenim ve  yapımına yönelik bir kültür merkezi ihtiyacı üzerine Sultanköy Mahallesi’nde de bir Kültür Merkezi yapımı için çalışmalar başlattı.

860 kişilik düğün salonu, kafeterya, tv salonu, sergi salonu, bilgisayar salonu, 220 kişilik konferans salonu, sinema salonu, kurs odaları, spor salonu  ve restauranttan  oluşacak kültür merkezinin inşaat alanı 3000 m2 olacak. Proje ihalesi hazırlık aşamasında olup,  proje bedeli  2.800.000,00 TL.

Marmarereğlisi ilçe merkezinde yapımı tamamlanan Kültür merkezinin ardından, Yeniçiftlik Mahallesi’nde bulunan hizmet binasının  yıllardır kaba inşaat halinde bekleyen üst katının yapımını tamamlayarak Kültür Merkezi olarak  kullanıma hazır hale getirildi. Tüm mahallelerde eşit hizmet anlayışı ile Sultanköy Mahallesi’nde  de var olan ihtiyaçlara yönelik olarak Kültür Merkezi projesi yapıldı.

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, proje ile ilgili yaptığı açıklamada; “2016 yılında yeni projelerle vatandaşlarımıza hizmete devam edeceğiz. Tüm mahallelere3 eşit hizmet kuralıyla hareket ediyoruz. Sultanköy Mahallesi’nde  Kültür Merkezi yapımı için proje çalışmaları tamamlandı. İçerisinde ihtiyaçlara yönelik her şey düşünüldü. Çalışmlaar hızla devam ediyor. “dedi.


Gosterim Sayısı : 2157Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Wmotech