Son 2 Yılın Sıcaklık Rekoru Kırıldı, Meteoroloji'den Nefes Aldıran Açıklama Geldi
Tarih : 20/09/2017 21:16:29

İstanbul'da bugün eylül ayı sıcaklık rekoru kırıldı. Florya ve Kartal'da sıcaklık 39,5 derece ölçülürken Meteoroloji, yarından itibaren sıcaklıkların 10 derece birden düşeceğini açıkladı.

İstanbullular bugün eylül ayında hiç beklenmeyecek bir hava ile kavruldu. Termometreler 39.5 dereceyi gördü, böylece son 2 yılın sıcaklık rekoru kırıldı.

METEROLOJİDEN SERİNLETEN HABER GELDİ

Sıcaktan bunalandan havuzlara ve sahil kenarlarına akın etti. Ancak sıcaklık yarından itibaren düşüyor. Meteoroloji'den yapılan, "Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 6 ila 12 derece üzerinde seyretti. Ancak 21  Eylül 2017 Perşembe günü  Marmara ve Kıyı  Ege'de; 22  Eylül 2017 Cuma günü ve hafta sonunda yurdumuzun kuzey ve iç kesimlerinde hissedilir olmak üzere azalacağı ve mevsim normalleri civarına düşeceği tahmin ediliyor" denildi.

PERŞEMBE GÜNÜ SAĞANAK YAĞIŞ GELİYOR

Düşüşün 6 - 10 derece olacağı belirtilirken, "Aynı zamanda 21  Eylül 2017 Perşembe günü  Trakya'da sıcaklık azalmasıyla birlikte başlayacak sağanak yağışların; 22  Eylül 2017 Cuma günü yurdumuzun kuzeybatısında (Marmara,  Batı Karadeniz,  Kuzey Ege ve İç Anadolu'nun kuzeybatısı), hafta sonunda ise ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinde (Orta ve  Doğu Karadeniz kıyıları ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu) etkili olacağı tahmin ediliyor" ifadeleri yer aldı.


Gosterim Sayısı : 4191

Gözatmak İstermisiniz?


Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Wmotech İkinci El Palet