marmara ereğlisi meslek yüksek okulu

Tarih : 08/02/2016 16:41:14
İlan Kodu : 145
Adres : Bahçelievler Mahallesi Kuğu Sokak No:1 Marmara Ereğlisi/TEKİRDAĞ
Telefon : 0 282 250 43 13
Fax : 0 282 250 99 42
Mail : [email protected]
Web Sitesi : http://memyo.nku.edu.tr/

marmara ereğlisi meslek yüksek okulu

Marmara Ereğlisi Meslek Yüksekokulu, 1994 yılında Trakya Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlı olarak kurulmuş ve 1994-1995 Akademik yılında eğitime başlamıştır. Daha sonra 2006 yılında kurulan Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlanmıştır. Yüksekokulumuzda şu anda; İktisadi ve İdari Programlar bölümüne ait üç programda ikili öğretim yapılmaktadır. Bunlar; Turizm ve Otel İşletmeciliği, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı ile Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programlarıdır. Yüksekokulumuzun mevcut tüm programlarında 600’ün üzerinde öğrenci öğrenim görmektedir.

Eğitimdeki hedefimiz belirli mesleklere yönelik ara insan gücü yetiştirmektir. Bunun için deneyimli öğretim elemanı kadrosuyla, sektörün istekleri doğrultusunda ve değişen teknoloji ve çevre şartlarına uygun uygulamalı eğitim verilmektedir. Bunun bilinciyle hareket eden okulumuz sektör temsilcilerini belirli dönemlerde okulumuza davet edip ilgili bölümdeki öğrencilere bilgi ve deneyim akışını da sağlamaktadır.

Eğitim-öğretim faaliyetlerine ek olarak Üniversitemiz birimleri içerisinde sosyal faaliyetler açısından en aktif okul olmanın gururunu yaşamaktayız. Modern dans topluluğu, tiyatro grubu, halk müziği grubu, halk oyunları grubu ve müzik grubu ile ilgili faaliyetlerimiz yıl içerisinde eğitimler dışında kalan zamanda yapılmakta ve gruplar çeşitli yerlerde gösterilerini sunmaktadır. Aynı şekilde sportif faaliyetlerde futsal, basketbol, voleybol ve masa tenisinde öğrencilerimiz eğitmenler tarafından hazırlanmakta ve düzenlenen turnuvalarda okulumuzu temsil etmektedir.

 

Misyon ;

Marmara Ereğlisi Meslek Yüksekokulu Tekirdağ’da bir yandan bir metropol olan İstanbul , diğer yandan Çorlu, Çerkezköy gibi sanayi bölgelerinin kesiştiği, sanayileşmenin, ekonomik gelişmenin hızla arttığı bir bölgenin sınırlarında ülke kalkınmasının temellerini oluşturacak nitelikli insan kaynağını yetiştirmeyi bir görev olarak algılamaktadır. Ayrıca araştırıcı, çözümleyici, daima ilerlemeye ve gelişmeye yönelik düşünce yapısında, çağdaş uygarlık düzeyini izleyen ve bunun üzerine çıkmaya çalışan gençler yetiştirmeyi temel görevleri arasında sayar.

 

Harita Konumu

 

 

 

 


Gosterim Sayısı : 4499

Gözatmak İstermisiniz?


Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Wmotech İkinci El Palet