Marmara Ereğlisi Belediyesi sultanköy'ü Ağaçlandırıyor
Tarih : 05/02/2016 21:30:02

Tekirdağ marmara ereğlisi

 

Marmaraereğlisi Belediye Başkanlığı Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Sultanköy Mahallesi   Ayvaz Çatağı mevkinde  yaklaşık beş yüz adet kara  çam ,  dış budak , çınar , akçaağaç ve akasya ağaçlarından  olmak üzere yaklaşık beş yüz adet ağaç dikimi gerçekleştirdi.

Bugüne kadar  milyonlarca  fidanı toprakla buluşturan Marmaraereğlisi  Belediyesi,  2016  yılında  da yeşillendirme ve fidan dikim çalışmalarını belirli periyotlarda sürdürecek. Üç tarafı denizle çevrili olan Marmaraereğlisi mavisiyle tüm ziyaretçilerimizin dikkatini çekerken ,   önümüzdeki günlerde her geçen gün  daha da artarak genişleyen  yeşil alanları ile de adından sıkça söz ettirecek.

Marmaraereğlisi  Belediye Başkanı  İbrahim Uyan konu ile ilgili açıklamasında :‘’Marmaraereğlisi üç yanı denizlerle çevrili bir yarımada konumunda olmakla birlikte bir doğa harikasıdır.Göreve geldiğimizden bu yana yeşil alanlar oluşturmak adına devamlı çalışmalar yaptık.Şu anda ilçemizin büyük bölümü yeşil alanlarla kaplı olmakla birlikte bu alanlar her geçen gün biraz daha arttırılmaya çalışılmaktadır.

İlçemize ,geleceğimiz olan çocuklarımıza kalıcı miraslar bırakmak istiyoruz ve doğaya yeşile sahip çıkıyoruz .Marmaraereğlisi ; Tekirdağ’ ın  vitrini ve İstanbul’a Trakyanın açılan kapısı olarak jeopolitik öneme sahip bir noktada olup gözde bir ilçedir. Bu konumunu korumakta bizlerin görevidir. Sonuna kadar bu değerlerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz" dedi.


Gosterim Sayısı : 2797

Gözatmak İstermisiniz?


Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Wmotech İkinci El Palet