İbrahim Uyan Yeşilay Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı
Tarih : 02/03/2016 23:10:47

ÜRETKEN BİREYLER İÇİN TOPLUM BİLİNÇLENDİRİLMELİ 


Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan Yeşilay Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. Uyan mesajında:
‘’Ülkemizde alkollü içki ve uyuşturucu madde kullanımına engel olmak isteyenlerin kurduğu Hilal-i Ahdar Derneği, 5 Mart 1920 tarihinde “Yeşilay“ adını alarak Yeşilay Derneği olmuştur. Yeşilay’ın kuruluş tarihini içine alan 01- 07 Mart tarihleri, ülkemizde Yeşilay Haftası olarak kutlanmaktadır. Sigara, alkollü içki ve her türlü bağımlılık yapan uyuşturucu maddelerin insan sağlığına, ekonomiye, aile ve toplum huzuruna verdiği zararlar bugün rakamlarla ifade edilenin ötesinde maddi değerlerle telafisi mümkün olmayacak kadar büyüktür. Yeşilay Haftası boyunca, alkollü içkilerin, sigaranın ve uyuşturucuların topluma, aileye ve bireylere verdiği zararlar anlatılır. Bu zararlı alışkanlıklarla ilgili toplum bilgilendirilmeye, bilinçlendirilmeye çalışılır.
Marmaraereğlisi Belediye Başkanlığı olarak, ilçemizde öncelikle gençlerimizi ve çocuklarımızı düşünerek spor kompleksleri, gençlik merkezi gibi yeni projeler ürettik. Yeni yapılan alanlarda zamanlarını daha kaliteli geçirerek zararlı alışkanlıklardan uzak durmalarını hedefliyoruz. 
Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz genç nesillerin, sağlıklı düşünebilen ve karar verebilen bireylerden oluşması için, gençlerimizi, çocuklarımızı alkol, sigara ve uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, devlet olarak, toplum olarak, aile olarak hepimizin en başta gelen görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle, Yeşilay Haftası’nı kutlar, başta gençler olmak üzere tüm vatandaşlarımıza kötü alışkanlıklardan uzak, sağlıklı ve mutlu bir yaşam diler, saygı ve sevgilerimi sunarım." İfadelerine yer verdi.

 

Marmara ereğlisi hakkında haberler son dakika gelişmeleri için tıklayın !


Gosterim Sayısı : 2353

Gözatmak İstermisiniz?


Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Wmotech İkinci El Palet