Hac kur'aları çekildi - İşte sonuçlar
Tarih : 02/03/2016 20:59:55

Yaklaşık 1 milyon 800 bin hacı adayının katıldığı kura, Diyanet İşleri Başkanlığında çekildi ve sonuçlar açıklandı.

Bu yılki hac için 1 milyon 760 bin 751 kişinin katıldığıı kur'a, Diyanet İşleri Başkanlığı'nda, bilgisayar ortamında, basın ve kamuoyuna açık yapıldı.

Kutsal topraklara 59 bin 200 hacı adayı gidecek. Kura töreninde konuşan Hac ve Umre Genel Müdürü Enver Güneş sonuçların saat 21.00'den itibaren Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinden öğrenilebileceğini söylemişti. Geçtiğimiz dakikalarda ise sonuçlar açıklandı.

Kura sonuçlarına "http://hac.diyanet.gov.tr" adresinden ulaşabilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığının sitesine girdiğinizde karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran geliyor. TC kimlik numaranızı yazdıktan sonra ekranda gördüğünüz güvenlik kodunu yazın. Eğer kodu okuyamıyorsanız yanındaki resim değiştire tıklayın. Ardından da sorgulama butonuna basarak 2016 yılı hac kura sonuçlarını öğrenin.

Hac Fiyatları

Konaklama türlerine göre değişen hac fiyatları, normal konaklama için 3 bin 750 dolar, müstakil konaklama için 5 bin 250 dolar, otel için ise 6 bin 800 dolar olarak belirlendi. Hacı adayları, hac ücretlerini peşin yatırabilecekleri gibi 3 taksit halinde de ödeyebilecek. Hacı adaylarından, hac için belirlenen ücretler dışında ilave herhangi bir ücret talep edilmeyecek.

Hac kesin kayıtları

Hac kesin kayıtları, 7-18 Mart'ta, her ilde ve her bir hac konaklama türünde yapılacak. İlk hac kafilesinin 4 Ağustos'ta ve son hac kafilesinin 5 Eylül'de gideceği kutsal topraklardan dönüşler, 16 Eylül-16 Ekim'de gerçekleşecek.

 


Gosterim Sayısı : 1818Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Wmotech