Belediyeden belgeli cevap, marmaraereglisi
Tarih : 12/04/2016 23:45:44

Yakın zamanda çalışmalarına başlanan marmara ereğlisi meslek yüksek okulu projesi hakkında birçok idda ortaya atıldı . Belediye iste çok geçmeden belgelerle gereken cevaplarını verdi.Basında ve sosyal medyada yer alan açıklamalar.

Marmara ereğlisi gönüllüleri sayfasından yapılan açıklama; Bölgemizde bulunan birçok yerel gazetenin aksine yaklaşık 1,5 milyon tl ye mal olacak,1500 öğrenci kapasiteli Yüksek okul yapımı ile ilgili olumsuz yazılar yazan TRAKYA gazetesi ve Şafak GAZETESi'nin amacı nedir? Ne yapmak istiyorlar...???
Bölgenin gençlerinin eğitim almasını engellemek mi istiyorlar???
Seymen yolu üzerinde bulunan sözkonusu okul yerinin jeolojik zemin etüdleri yapılmış olup,jeolojik kazı raporunda herhangi bir evsel atık bulunmamıs ,ayrıca bölgenin en sağlam zemin alanına sahip oduğu kanıtlanmıstır.
Yüksekokulun çöplük üzerine yapıldığını aylardır yazıyorsunuz.İşte projenin harfiyat fotagrafları ...buranın çöplük olmadığını tüm halkımız biliyor...

Basındaki haber.

Marmaraereğlisi Belediyesi, Büyükşehir ve Namık Kemal Üniversitesi tarafından imzalanan protokol ile ortak yapımı başlanan Meslek Yüksek Okulu ile ilgili asılsız iddialara yine belgeli yanıt geldi. Meslek Yüksek Okulu, ne çöplük üzerine yapılıyor, ne de zemininde olumsuzluk var. Yani her şey olması gerektiği gibi.
 
Marmaraereğlisi Belediye Başkanı tarafından eğitime yapılan katkıların bir devamı olan Namık Kemal Üniversitesi Marmaraereğlisi Meslek Yüksek Okulu yapımına başlandı. Proje kapsamında bazı gazeteler tarafından ortaya atılan iddiaların ise asılsız olduğu ortaya çıktı. İnşaatına başlanan okulun zemininin depreme dayanıklı olmadığı iddia edilmiş, hatta rehabilitasyonu tamamlanmış olan eski çöplüğün üzerine yapıldığı da iddia edilmişti. 
Tüm bu iddialara Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından belgelerle yanıt verilirken, zemin etüdünün de olumlu çıktığı açıklandı. Yapılan açıklamada okulun inşaatının olduğu bölgenin en sağlam zemine sahip olduğu bildirildi. Ayrıca bölgede herhangi bir evsel atığın da bulunmadığına dikkat çekildi.
 
Halen hafriyatı devam eden inşaatın fotoğraflarında ise çöplükle bir ilgisinin olmadığı açıkça görüldü. Büyükşehir Belediyesi tarafından 1 milyonluk katkı sağlanan projede okulun kaba inşaatı tamamlandıktan sonra üniversiteye teslimi yapılacak. Yapılan açıklamada, asılsız haberlerin bölgede eğitime engel olmaktan öte gitmediğini ve Marmaraereğlisi'nin olumsuzluklarla anılmasını isteyenlerin bir gayreti olduğu ifade edildi.
 
 

Gosterim Sayısı : 3392Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Wmotech İkinci El Palet