Balıkçının Cesedi 238 Gün Sonra Karaya Vurdu-marmaraereğlisi
Tarih : 04/05/2016 15:31:21

Geçen yıl Eylül ayında Tekirdağ Marmara Ereğlisi İlçesi’nde teknesiyle balık tutmak için denize açılan 62 yaşındaki Sedat Türkücü'nün cesedi 238 gün sonra karaya vurdu

2015 Eylül ayında 62 yaşındaki Sedat Türkücü, Volkan Sevim ve Bülent Aslan, balık tutmak için Yeniçiftlik Mahallesi'nden  tekneyle Marmara Denizi’ne açılmıştı. Tekne bir süre sonra alabora olurken, Volkan Sevim kıyıya doğru 4 saat yüzdükten sonra Sahil Güvenlik ekiplerince sağ olarak kurtarıldı. Bülent Aslan ve Sedat Türkücü ise kayboldu. Sahil Güvenlik ekiplerince yapılan arama çalışmaları sonucunda iki denizci bulunamadı ,Yaklaşık yirmi gün sonra Bülent Aslan'ın cesedi Kumbağ sahilinde karaya vurmuş halde bulundu. Sedat Türkücü'nün cesedi hala bulunamamıştı

Sabah Saatlerinde Marmara Tekirdağ Marmara Ereğlisi’ Yeniçiftlik Mahallesi’nde sahilde dolaşan vatandaşlar karaya vurmuş halde cesed gördüler ve durumu heman jandarmaya bildirdiler. Olay yerine gelen jandarma ekipleri Cumhuriyet Savcıs'na haber vererek cesed üzerinde inceleme başlattılar. Cesedin incelemesinin ardından olay yerine gelen ambulansla Marmara Ereğlisi Devlet Hastanesi’ne morguna kaldırıldı.

Jandarma ve Cumhuriyet savcılığının ortak çalışması sonucu geçen sene balık avlamak içindenize açılan ve teknenin alabora olması sonucu denize düşerek kaybolan 62 yaşındaki Sedat Türkücü'nün yakınlarına haber verildi.

Olay yerine gelen Sedat Türkücü'nün yeğeni Semih Türkücü, cesedin amcası Sedat Türkücü’ye ait olduğunu söyledi.

Jandarma ekiplerinin haber verdiği Sedat Türkücü'nün kızı Kıymet Türkücü morgda cesedin babası Sedat Türkücü’ye ait olduğunu teşhis etti.

Jandarma Sedat Türkücü'nün ölümüyle ilgili soruşturması devam ediyor.

 

Marmara ereğlisi son dakika


Gosterim Sayısı : 3079

Gözatmak İstermisiniz?


Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Wmotech İkinci El Palet