80 Polis Açığa Alındı ! Tekirdağ !
Tarih : 21/07/2016 23:44:34

Tekirdağ'da 80 Polis Açığa Alındı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından Türkiye genelinde başlatılan operasyonlar Tekirdağ’da da sürdürüldü. Edinilen bilgiye göre Tekirdağ'da il genelinde, FETÖ mensuplarının darbe girişimiyle ilgili yapılan operasyonda aralarında Emniyet Müdürlerininde bulunduğu 80 polis açığa alındı. Açığa alınan 80 Polis'ten, 52'sinin gözaltına alındığı öğrenildi.

OPERASYONLAR DEVAM EDECEK

HSYK 2. Dairesi, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından olağanüstü toplanarak, FETÖ üyesi hakim ve savcılar hakkındaki müfettiş raporunu görüştü. Adli yargıda 2 bin 204 hakim ve savcı açığa alınırken, Tekirdağ il genelinde aralarında emniyet müdürlerinde bulunduğu 80 polis açığa alındı. 8 hakim ve savcı bir albay ve 6 askeri hakim tutuklandı.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından kamuda başlatılan büyük operasyon sürüyor. FETÖ-PDY operasyonları kapsamında Tekirdağ'da haklarında gözaltı kararı çıkarılan 34 hakim ve savcıdan 21'i gözaltına alındı. İşlemlerinin ardından adliyeye çıkarılan 21 hakim ve savcıdan 8'i tutuklanırken, 13'ü serbest bırakıldı. Ayrıca düzenlenen operasyonla gözaltına alınan 1 albay ile 6 askeri hakim tutuklandı. Aralarında Emniyet Müdürlerinin de bulunduğu 80 polis açığa alınırken, 52'si gözaltına alındı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından Türkiye genelinde başlatılan operasyonlar Tekirdağ’da da sürdürüldü. Operasyonun eski üst düzey bürokratlar, işadamları ve kurum çalışanlarının yanı sıra bazı esnaflar ve basın mesnsuplarına kadar uzanacağı iddia edildi. FETÖ Fetullahçı Terör Örgütü ile bağlantısı tespit edilen bir çok basın mensubunun Sarı Basın Kartları iptal edilirken, Tekirdağ'da da daha önceden Fetö örgütüne yakınlığı ile bilinen basın mensuplarına bu konuda bir oprasyon olup olmayacağı merak konusu.

FETÖ/PDY’ye yönelik eş zamanlı operasyonların hız kesmeden devam edeceği ve bir çok konuda FETÖ / PDY’ye maddi destek sağladıkları ileri sürülen kurumlara düzenlenecek operasyonlardan söz edilmektedir. Daha önce de Tekirdağ'da FETÖ örgütüne istihbarati ve maddi destek sağlayan kişilerin tespit edildiği ve Operasyonların devam ettiği bildirildi.

 

Marmara Ereğlisi Son Dakika 


Gosterim Sayısı : 3057Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Wmotech İkinci El Palet