23 nisan ulusal egemenlik ve çoçuk bayramı,Belediye başkanı msjı ve kutlamalardan kareler
Tarih : 24/04/2016 23:56:18

İbrahim UYAN'dan 23 nisan msjı;

''Vatan topraklarının düşmanlarımızca işgal edildiği, milletin esaret altına alınmak istendiği acı dolu karanlık günlerde Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde hürriyet ve istiklal mücadelesini Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kurarak başlatmanın, daha sonra da açılış gününün dünyada ilk defa çocuklara bayram olarak armağan edilişinin siyasi ve tarihi anlam ve önemini bugün çok daha iyi anlıyoruz. 
Dünyada ilk ve tek Çocuk Bayramı olarak bütün insanlık için barış dolu aydınlık bir geleceğin çağrısı olan 23 Nisan’ı bugün yine coşkuyla kutluyor olmanın haklı gururunu yaşıyorum.
23 Nisan 1920 tarihinde kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi tarihimizde çok önemli bir dönüm noktası olmuştur. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir sözünden yola çıkan halkımız kendi kaderini kendi eline almış var olma mücadelesini egemenlik hakkını yine kendisi kazanmıştır. Bütün dünyaya kendi kendini yönetebilecek büyük bir millet olduğunu göstermiştir. Ulusal Egemenliğimiz, 96 yıldır bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün simgesi olmuştur. 23 Nisan 1920 tarihi hem ülkemizin kurtuluşuna, hem de yeni bir devletin kuruluşuna öncülük eden büyük bir olaydır. 23 Nisan’ın bize kazandırdığı cumhuriyet ve istiklalimizi gelecek kuşaklara emanet eden büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK bu ulusal bayramımızı çok sevdiği çocuklara emanet ederek ona daha güzel bir anlam katmıştır. Çocuklarımıza sahip çıkmak, geleceğimize sahip çıkmaktır. Yaptığımız çalışmalarla gelecek nesillere daha çağdaş bir Türkiye bırakmak için hiç yılmadan, yorulmadan çalışıyoruz. Bütün arzumuz, çocuklarımıza daha güzel bir yarın hazırlamak içindir.
Bu vesileyle, büyük önder Atatürk’ün bu önemli günü armağan ve emanet ettiği, dünyamıza renk katan, aydınlık geleceğimizin sahibi her biri birbirinden değerli çocuklarımızın, halkımızın ve aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor; başta büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ulusal egemenliğimizin bütün kahramanlarını saygı ve minnetle yad ediyorum.

İbrahim UYAN-Marmaraereğlisi Belediye Başkanı

 

 


Gosterim Sayısı : 2111

Gözatmak İstermisiniz?


Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Wmotech İkinci El Palet